Hodowla koni

konie (72)

 

Nasza amatorska hodowla koni istnieje od 2000 roku. Zaczęła się niewinnie poprzez zakup konia do rekreacji, jakim była SKALA A. Ona zapoczątkowała hodowlę.

konie (25)

Do stadniny koni w sąsiedzkim gospodarstwie agroturystycznym trafił w dzierżawę jeden z najlepszych ogierów pełnej krwi w Polsce – DEMON CLUB. Jak się później okazało stanowią one doskonałą parę do reprodukcji. W tym układzie urodziły się trzy źrebięta, które są o podobnej konstytucji i eksterierze. SONATA – pierwsza klaczka, jest już po sezonie wyścigów konnych na terenie Partynic we Wrocławiu gdzie odnosiła znaczące sukcesy. Teraz jest przyjaznym dobrze ujeżdżonym konikiem i bierze udział w rajdach. O podobnym charakterze jest SEKTA i SIERŻANT– młodsze rodzeństwo SONATY. urodził się też ogierek SZERYF po TEXASIE. Po dwóch latach istnienia hodowli – została zakupiona klacz trakeńska , która pochodzi ze stadniny w Liskach – NINIWA.

konie (17)

Dała ona początek naszej drugiej linii hodowlanej. Do dzisiaj urodziła nam cztery piękne źrebięta – wszystkie po pełnej krwi ogierach NUTA po EWEREŚCIE, NORMAN po DEMON CLAB, ogierek NEPTUN po TEXASIE i ostatni ogierek po DEMONIE CLAB NARCYZ. Hodowla koni to nasza ogromna przyjemność i pasja. Uczestniczy w niej cała rodzina. Jeździmy rekreacyjnie na co dzień, jak również bierzemy udział w zorganizowanych, po naszym pięknym terenie, rajdach. Po naszym pierwszym źrebaku jakim była Sonata urodziły się trzy ogierki SPARTAKUS, SONET i SOKRATES. Są to w tej chwili doskonałe konie rekreacyjne.