Hodowla psów

Nasza hodowla psów rasowych nosi przydomekStary Trop”. Istnieje od 1990 roku.
Zapoczątkowała ją CENTA z Sudowii -jamnik szorstkowłosy standard. Pies zakupiony został do polowań. Okazał się ciekawym egzemplarzem nie tylko pod względem użytkowym, ale i eksterierowym. W krótkim czasie CENTA uzyskała uprawnienia hodowlane, zdobywając laury na wielu wystawach psów rasowych. Okazała się doskonałym dzikarzem, norowcem i tropowcem. Została zwycięzcą kilku konkursów psów użytkowych. Dała wiele pięknych szczeniąt, które propagują hodowlę Stary Trop nie tylko w kraju, ale również za jego granicami. Następne pokolenia okazują się również doskonałymi psami użytkowymi na terenach łowieckich całego kraju. GRANDA– córka Centy – zdobyła maksymalną ilość punktów w konkursie dzikarzy, a w 2005 roku zwyciężyła konkurs norowców uzyskując wniosek o czempionat pracy KD I* i II*; KT I*; KN I*. Jej córka – MAFIA – będąca już trzecim pokoleniem naszych jamników – zajęła II miejsce w rankingu czasopisma Psy Myśliwskie w pierwszej połowie 2003 roku w tropowcach, a miała dopiero dwa lata. Za 2004 i 2005 w tym rankingu zajęła drugie miejsce. Ma również trzy wnioski o certyfikat pracy zdobywając maxymalną ilość punktów, gdyż jest oznajmiaczem. CWCx3; CPCx3; KT I*x3 i II*; KD I*i I*; KN I*. Syn GRANDY – NAGAR, będący naszą własnością, w wieku dziewięciu miesięcy zdobył dyplomy II stopnia w konkursie dzikarzy, norowców i tropowców, co myślę jest nie lada osiągnięciem patrząc na szczenięcy wiek psa. Jest doskonałym psem użytkowym, który bezbłędnie pracuje w terenie. Ma również trzy wnioski o czempionat pracy. MKJW III*; KN I*x5,II*; KT I*, II*, III*; KD I*x3; II*x4 Obecnie doszliśmy już do czwartego pokolenia jamników szorstkowłosych, gdyż MAFIA rodzi kolejne mioty wspaniałych szczeniąt. Jej stały partner to NANDO von der Sterhalle Ch.PL,LT,LV; 5xCACIB;Zw.LT 06; 7xResCACIB; KT I*; KD I*. QNA Hycon to młoda suka, która wygrała konkurs tropowców i stanowi doskonałą parę z NAGAREM. Pojawiła sie również BANDA Stary Trop i jej partner ASHOT Stary Trop, które stanowią fantastyczną parę hodowlaną i użytkową.

Po śmierci Mafi do naszej hodowli trafiła nowa rasa. Niemiecki Terier Myśliwski to trudny w prowadzeniu charakter, ale postanowiliśmy się z nim zmierzyć. Odnieśliśmy sukces bo BURZA z nad Jeziora Sasek dzisiaj cztero letnia suka to: InCH; Mł.ChPL; CHPL; CHLT. Oprócz osiągnięć wystawowych jest niepowtarzalnym psem użytkowym: 2xCPC; MKD D I*x3; MKD D II*x2; KD D I*; KT II*; Drugi pies to ARKAN z Carskiej Nory, który mimo młodego wieku jest już CHPL. Użytkowo jest fantastycznym norowcem i dzikarzem. Zwycięzca biesiady SZYSZKOWINA 2012 roku; 7 na biesiadzie GRUDZIĄDZ 2012; MKD D I* II*.

W naszej hodowli pojawij się też Gończy Polski. POMYK Gończa Ostoja na Międzynarodowym Konkursie Dzikarzy w Niecieczy zajął wysokie 4 miejsce i zdobył dyplom II*.